+420 792 772 092 (Po-Pá 8:00-17:00 h.)

      

Zoo-prodej.cz
Váš nákupní košík 0 ks zboží za 0,00 Kč

Fipron 50 mg spot-on pro kočky 1x0,5 ml

Kategorie:Spot-on / kapátka
Kód zboží:37457
Dostupnost:5-7 dnů
Cena: 109,00 Kč
ks

Veškeré ceny pro zboží Fipron 50 mg spot-on pro kočky 1x0,5 ml jsou uváděny vč. DPH

Fipron 50 mg spot-on pro kočky 1x0,5 ml

Antiparazitární přípravek pro kočky proti blechám, klíšťatům a všenkám.

Složení:
Účinné látky: Fipronilum 50 mg v 1 pipetě 0,5 ml.

 

Pomocné látky: Butylhydroxyanisolum, Butylhydroxytoluenum, Povidonum K-16,5, Polysorbatum 80, Ethanolum 96%, Diethylenglycoli monoethylether.

 

Čirý, žlutě až žlutozeleně zbarvený roztok.

 

Charakteristika:
Fipronil je insekticid a akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů. Inhibuje GABA komplex vazbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre- a postsynaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány. Důsledkem toho je nekoordinovaná činnost centrálního nervového systému a smrt hmyzu a roztočů. Fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účinek proti blechám (Ctenocephalides spp), klíšťatům (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp., Ixodes spp. včetně Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp. A.Felicola spp.) u kočky.

 

Indikace:
Cílový druh zvířat: kočky.
Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis) a s tím spojené alergie na bleší kousnutí (FAD) u koček. Léčba a prevence napadení klíšťaty (Ixodes spp.) a všenkami (Felicola subrostratus) u koček.

 

Dávkování:
Pro nedostatek údajů je minimální doba mezi dvěma aplikacemi 4 týdny. Aplikujte 1 tubu o objemu 0,5 ml na kůži mezi lopatkami. Jedna dávka zajistí ochranu proti napadení blechami po dobu až 5 týdnů. Přípravek účinkuje 3-4 týdny proti klíšťatům. V případě indikace alergické dermatitidy způsobené infestaci blechami Ctenocephalides felis je doporučena opakovaná aplikace přípravku v intervalu 4 týdny.

 

Způsob použití:
Podání nakapáním na kůži - spot-on. Tubu držte hrdlem nahoru a několikrát poklepejte na hrdlo prstem. Opatrně odlomte špičku kroutivým pohybem. Rozhrňte srst zvířete v kohoutku před lopatkami tak, aby byla viditelná kůže. Hrot nástavce přiložte na kůži a několikrát stiskněte tubu tak, aby se celý obsah tuby vyprázdnil přímo na kůži.

Zatím žádné příspěvky

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.